Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
06.01.2017 13:05 - Има ли хаос в отношението на токсикологията към медта?
Автор: 1997 Категория: Други   
Прочетен: 516 Коментари: 0 Гласове:
1


Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
"Защо е добре да съхраняваме водата в медни съдове?
Ускорява отслабването
6 яну 2017 12:30, Михаела Лазарова

Съхраняването на водата в медни съдове има огромни ползи за здравето и не само това – този метод на съхранение предпазва и от някои много опасни заболявания.

До този извод стигат група учени, които публикуват резултатите от изследването си в Националната медицинска библиотека към Американския национален здравен институт.

Проучванията показват, че съхранението на водата в медни съдове убива бактериите. Освен това изследователите наблягат на факта, че бутилирането на водата в пластмасови бутилки и съдове я насища с бисфенол А, свързан с развитието на рак и хормонални смущения, пише Natural News.

Като констатация учените извели някои много важни ползи за здравето от съхранението на водата в медни съдове. Ето 10 от тях:

Бори стареещите процеси

Медта има изключително мощни антиоксидантни свойства, което я прави пръв приятел в борбата със стареещите процеси в тялото. Свободните радикали, причиняващи стареене, бръчки, фини линии и не само това – преждевременно стареене на важни органи и системи, биват неутрализирани от тези антиоксиданти.

Повече по темата може да прочетете в Az-jenata.bg
Прочети още на: http://www.dnes.bg/index/2017/01/06/zashto-e-dobre-da-syhraniavame-vodata-v-medni-sydove.327844?utm_source=blog&utm_medium=dnesbox&utm_campaign=footer"

Науката не е точна или журналистиката не е научна? 

Ето пък друго мнение:

http://medpedia.framar.bg/%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F/%D0%BC%D0%BA%D0%B1-t564-4/%D0%BC%D0%B5%D0%B4-%D0%B8-%D0%BD%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D1%8A%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F

"Медта е от съществено значение за всички живи организми като хранителен минерал, тъй като е ключов елемент на дихателния ензимен комплекс цитохром С - оксидаза. Основните места, в които медта се намира в човешкия организъм са черния дроб, мускулите и костите. Медни протеини имат различни роли в биологичния транспорт на електрони и транспорта на кислород, процеси, които използват лесното превръщане на мед (I) и мед (II).

Освен в промишлена среда, излишък на мед в организма може да се появи от ядене на киселинни храни, приготвени е медни готварски съдове без покритие, или от излагане на излишък на мед в питейната вода и други екологични източници.

Мед в кръвта съществува в две форми: свързана с церулоплазмин (85-95%), а останалата "свободна" част свободно свързвана с албумин и малки молекули. Именно тази останала свободна част причинява токсичност, тъй като генерира реактивни кислородни агенти като супероксид, водороден пероксид, и хидроксилни радикали. Тези реактивни кислородни вещества увреждат протеини, липиди и ДНК.

Значителна част от токсичността на мед идва и от способността й да приема и отдава единични електрони, тъй като това променя степента на окисление. Това катализира производството на много реактивни радикални йони като например хидроксилни радикали.

Вид проява на медната токсичност е развитие на цироза при деца (индийска детска цироза), която е свързана с варене на мляко в медни готварски съдове. Последните проучвания правят предположение, че с този конкретен вид цироза е свързан генетичен дефект.

Медната токсичност е състояние, което е все по-често срещано в днешно време благодарение на широкото използване на мед в храната ни, тръбите за вода, поради честия хранителен дефицит на цинк, манган и други микроелементи, които поддържат нивата на мед от прекалено увеличаване.

Използването на противозачатъчни хапчета увеличава риска за жената да има състояние на медна токсичност поради ефекта на естрогена за увеличаване на медното задържане в бъбреците. Естрогенът прекалено много стимулира алдостероновите рецептори в бъбреците, увеличавайки задържането на натрий, мед и вода. Естрогенът и медта имат потенциал да повишат кръвното налягане чрез увеличаване на задържането на вода, повишаващо кръвния обем.

Медта се натрупва първо в черния дроб и нарушава способността на черния дроб за детоксикация на кръвта. Медната токсичност в черния дроб в резултат на отравяне с мед и нейните съединения нарушава способността на черния дроб за детоксикация на излишъка на естроген и токсични тежки метали от организма чрез блокиране на цинк в местата на свързване на металотионеина и други цинк зависими чернодробни ензими, необходими за образуване на глутатион.

Други източници на химични вещества, които имитират естроген, наречени ксеноестрогени, могат да увеличат задържането на мед. Те включват пестициди, пластмасови торбички, летливи органични съединения, хормони на растежа, използвани върху животни, както и всички нефтохимически отпадни продукти, използвани в производството на пластмаса, бензин и други петролни деривати.

Медта е много стимулиращ минерал на нервите и нервната система. Медта увеличава производството на адреналин, норадреналин, допамин и същевременно участва в намаляване на хистамин. Тези ефекти върху нивата на трансмитерите могат да доведат до много психологически дисбаланси като промени в настроението, депресия, психична възбуда, чувство на свръх стимулиране, безпокойство, тревожност, безсъние и др. Всички тези симптоми са белези на повишена медна токсичност. Повишено ниво на мед в организма действа като кофеин или дори амфетамини. Тя постоянно поддържа превръщането на допамина в норадреналин."




Гласувай:
2



Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: 1997
Категория: Политика
Прочетен: 3058568
Постинги: 3519
Коментари: 2407
Гласове: 1312
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930