Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
31.01.2018 22:33 - Поела ли е демокрацията надолу? Ще трябва ли да се промени разбирането ни за света?
Автор: 1997 Категория: Политика   
Прочетен: 345 Коментари: 0 Гласове:
1



Дума 1. Февруари 2018 , брой: 22 Пат Бюканън*
"Западната демократична система е аплодирана от развития свят като почти съвършена и най-висшата политическа система за управление на държава", подиграва се официалната новинарска агенция на Китай. "Но това, което се случва днес в САЩ, ще накара повече хора по света да се замислят за жизнеспособността и легитимността на такава хаотична политическа система", добавя Синхуа.
В света има аудитория за онова, което Пекин има да каже за блокираната работа на американското правителство, защото има истина в него.
Според "Фрийдъм Хаус" демокрацията върви надолу в продължение на десетина години. Все по-малко и по-малко народите гледат на най-голямата демокрация в света САЩ като на модел, коЙто най-добре запазва и защитава това, което е най-ценно за тях.
Китай може да е еднопартийна комунистическа държава, която ограничава свободата на словото, религията и пресата, определящите белези на демокрацията. Но Пекин даде това, което прави китайския народ горд - нация суперсила, която да съперничи на могъщите Съединени щати.

Китайските граждани изглежда са готови да платят

с ограничени свободи, цената на националното величие, което нито едно съвременно китайско поколение никога не е познавало.
Същото се отнася и за руския народ. След унижението на ерата на Борис Елцин руснаците се сплотиха около Владимир Путин, автократичен лидер от 18 години на власт, за да получат отново Крим и да възстановят Русия като велика сила, която може да се изправи срещу американците.
Помислете и за тези "нелиберални" демокрации в Централна и Източна Европа - Чехия, Полша, Австрия, Унгария. За да запазят своя национален характер и идентичност, всички те избраха да откажат да приемат бежанци от Африка и Близкия изток. И ако това не съответства на либералните демократични ценности на ЕС, то нека така да бъде.
Президентът Еманюел Макрон заяви, че ако французите бяха гласували за "Брекзит" по времето, когато Великобритания го направи, Франция също можеше да гласува за излизане от ЕС.
Защо? Поради една причина и, не, тя не е икономиката, глупако.

Това е племето, национализмът надцаква демократизма.

Както англичаните искаха да останат англичани, и гласуваха да си възвърнат контрола върху границите си, французите желаят да останат, които са - независимо дали са управлявани от Луи XIV, Наполеон, генерал Дьо Гол или Петата република. В тези страни общият знаменател е, че нацията е на първо място и че най-добрата политическа система е тази, която най-добре защитава и запазва уникалния характер на нацията.
Припомнете си,че Доналд Тръмп не беше избран, защото обеща да направи Америка по-демократична, а да "направи Америка отново велика".
Що се отнася до свещената първа поправка за правото на демократичен протест, Тръмп получи бурни овации, заявявайки, че играчите от НФЛ, които "остават седнали" по време на националния химн, трябва да бъдат изритани от терена и отбора.
Основата на правителството е, че това е национална идентичност.
Демократите, които отказаха да гласуват, за да запазят правителството работещо, не възразяват срещу нищо в републиканския законопроект. Те се противопоставиха на това, което не беше в законопроекта: амнистия за незаконните имигранти, известни като "мечтатели". Всичко беше за това кой ще стане американец.
И какъв е създаващият разделение въпрос при имиграцията на "отворените граници" за всички,

ако не бъдещият етнически състав на САЩ?

Помислете върху някои от проблемите, които разтърсват страната ни през последните месеци. Бели ченгета. Протестите на играчите от NFL. Оскверняване и премахване на статуите на Колумб, Лий, Джаксън. Шарлотсвилската битка срещу "antifa" (антифашисти - бел. ред.) срещу "alt-right"движението, отричащо утвърдените партии, национализъм на белите). Продължилите седмица телевизионни тиради срещу "расиста" Тръмп. Те не са ли наистина въпроси на расата, културата и идентичността?
В университетите левите студенти и факултетите протестират срещу присъствието на десни говорители, които определят като фашисти, расисти и хомофоби. За радикалите няма право да се проповядва омраза, както те го виждат, за да позволят това да гарантира, че омразата се разпространява и процъфтява.
Това е, което казва левицата. Нашата идея за морално общество е за максимално етническо, културно и религиозно разнообразие, а с погребването на старата слаба Америка и създаването на нова, по-добра Америка няма да даваме на злите идеи равни права.
Според старото тълкуване "Грешката няма права!"
Ислямската част от човечеството следва подобна логика. Тъй като няма Бог, освен Аллах и Мохамед е неговият пророк, защо бихме позволили в нашите общества и нации разпространението на лъжливи вярвания като християнството, което неизбежно трябва да доведе до проклятие за много от нашите деца?
Има и въпроси като запазването на уникален народ и нация, които са твърде важни, за да бъдат оставени на временни мнозинства да ги решават./БГНЕС

*Пат Бюканън е бил съветник на президентите Ричард Никсън, Джералд Форд и Роналд Рейгън. През 1992 и 1996 г. участва в номинациите на Републиканската партия за кандидат-президент. Коментарът е взет от сайта му Patrick J. Buchanan - Official Website 



Гласувай:
1



Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: 1997
Категория: Политика
Прочетен: 3065536
Постинги: 3519
Коментари: 2407
Гласове: 1313
Календар
«  Април, 2024  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930